Krizový štáb  MČ Praha 8 rozhodl o uzavření mateřských škol zřízených MČ Praha 8 a to od pondělí 16.3. 2020 do odvolání.

Případné žádosti a dotazy budeme po dobu uzavření mateřské školy vyřizovat pouze elektronicky - pište na:  info@ms-klicanska.cz

Krizový štáb Prahy 8 dnes rozhodl o uzavření všech mateřských školek v Praze 8

S platností od pondělí 16. března do odvolání bude uzavřeno všech 24 mateřských školek v Praze 8, které jsou zřizované městskou částí. Rozhodl o tom dnešní Krizový štáb Prahy 8. Okamžitě byli informování všichni ředitelé s tím, že toto rozhodnutí musí ještě dnes předat rodičům dětí.
 
Krizový štáb Prahy 8 zároveň rozhodl o novém režimu chodu ÚMČ Praha 8. Veškerá agenda, která lze, bude od pondělí 16. března vyřizována pouze na prosklených přepážkách podatelny v přízemí budovy úřadu. Pro ostatní agendy bude v pondělí úřad zavřený a budou prověřeny technické možnosti, jak u agend, které nelze převézt na přepážky podatelny, zajistit bezkontaktnost mezi úředníkem a klientem. Stále platí žádost k občanům o omezení návštěv úřadu jen v opravdu naléhavých případech a po předchozí telefonické domluvě s konkrétním úředníkem.
 
Pečovatelská služba Prahy 8 zatím funguje bez omezení, přestože i pečovatelky musely reagovat, s ohledem na omezení provozu základních škol, výběrem nemocenské. Vzhledem k budoucímu nepředvídatelnému vývoji bylo provedeno vytipování rizikových klientů, u kterých nelze poskytování pečovatelské služby přerušit, protože nemají blízkou rodinu.
Senioři se mohou obrátit na krizovou bezplatnou nonstop linku 800 160 166, kterou zřídilo Hl.m.Praha a spravuje ji Život 90.  Na lince lze získat informace v souvislosti s onemocněním COVID-19 nebo si ve spolupráci se soukromými obchodníky objednat balíčky potravin nebo hygienických potřeb. Telefonní linka je určena seniorům 65+ a má napomoci ke zvládnutí situací, kdy se senior ocitá díky aktuální krizové situaci v izolaci. Život 90 také vyzývá všechny, kdo by se chtěli dobrovolně zapojit do pomoci. Více informací na stránkách www.zivot90.cz.
 
Platí doporučení seniorům, aby maximálně setrvávali v domácím prostředí!
zpět